Menu

Gminna Biblioteka Publiczna w Pokoju

ul. 1 Maja 26 46 - 034 Pokój tel. 774693032

"Z kresowego albumu - Lwów" - wystawa

bibliotekapokoj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Pokoju serdecznie zaprasza 
na wystawę pt. "Z kresowego albumu - Lwów"
wypożyczoną z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu,
która będzie prezentowana w holu budynku 
od października do grudnia  2017 r

DSC01373

 

DSC01375

Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z panią Hanną Cygler

bibliotekapokoj

 

W pierwszą środę października odbyło się w naszej bibliotece spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z panią Hanną Cygler, autorką poczytnych powieści  m.in. „W cudzym domu”, „Za cudze grzechy”, „Grecka mozaika” czy „Złodzieje czasu”.
Jak przyznała sama pisarka, książki pisze dla własnej przyjemności, nie dla męki twórczej, chce tworzyć powieści, które szybko by się czytało, niecierpliwie czekając, co będzie dalej. Pani Hanna okazała się osobą o inteligentnej ripoście oraz ogromnej charyzmie, w ciekawy sposób opowiedziała gościom kilka ciekawostek ze swojego życia oraz zdradziła w jaki sposób harlequiny pomogły jej w nauce języków obcych – szwedzkiego oraz angielskiego. Na spotkaniu, z różnych przyczyn, nie mogli być obecni wszyscy członkowie naszego klubu, a  ci, którzy się pojawili ochoczo sięgnęli po autografy z dedykacją i wypytali o plany na przyszłą książkę, która ku ich uciesze, jest już  w wydawnictwie. Spotkanie przebiegało w niezwykle ciepłej i przyjaznej atmosferze, z nieskrywaną niecierpliwością czekamy na odwiedziny kolejnego pisarza.

DSC01380

DSC01387

 

 

 

 

 

 

Wspomnienia z wakacji :)

bibliotekapokoj

 Podczas tegorocznych wakacji naszą bibliotekę odwiedzali szczególni goście. Wspólnie bawiliśmy się i głośno czytaliśmy książki.

DSC013581

DSC013603

DSC01365

Bawiliśmy się w podchody i poznawaliśmy najbliższą okolicę.

DSC01336

 

DSC01343

 DSC01344

 DSC01350

 DSC01354

 Szukaliśmy książek "zgubionych" przez panią bibliotekarkę, rozwiązując przy tym zagadki i wykonując zadania :)

IMG_54481
IMG_5463

 IMG_5467

 IMG_5470
IMG_5475

IMG_5479

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ponad 40 lat pracy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pokoju

bibliotekapokoj

Po 41 latach pracy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pokoju na emeryturę przeszła dotychczasowa dyrektor pani Boguława Mudry a jej obowiązki przejęła pani Joanna Wdowińska, pracownik filli w Dąbrówce Dolnej.

Pani Bogusława Mudry z zawodem bibliotekarskim związana była od samego początku swojej kariery zawodowej czyli od 1977 roku, kiedy po ukończeniu Państwowego Studium Bibliotekarskiego w Opolu otrzymała skierowanie do pracy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pokoju. Będąc dyrektorem tej placówki oddała jej całe swoje serce. Zawsze pełna zaangażowania stawiała czoła nowym wyzwaniom. Podczas 40 lat pracy rzetelnie i z oddaniem wykonywała swoje obowiązki. Biblioteka pod jej kierunkiem zmieniła się w miejsce ciepłe i przyjazne, z atrakcyjną ofertą.                

W pracy z czytelnikami zawsze doskonale zorientowana i wychodząca naprzeciw ich oczekiwaniom. Jej aktywność, zapał  i wspaniałe  pomysły miały znaczący wpływ na rozwój czytelnictwa na terenie gminy Pokój. Czterdzieści lat pracy zawodowej i to cały czas w jednym miejscu pracy to dużo i mało, jeśli się kocha swoją pracę. Poprzez szereg działań skierowanych do dzieci i młodzieży promowała czytelnictwo. Dbała o rozwijanie w młodych ludziach dbałości o tradycję i szacunek dla starszych. Chętnie też dzieliła się z innymi swoimi talentami. Kilka dobrych lat  prowadziła kółeczko hafciarskie "RABATKA". Wiele dziewczynek a nawet chłopaków posiadło trudną sztukę haftowania różnymi ściegami, ręcznego szycia, robótek na szydełku i na drutach, czerpiąc z tego zajęcia wiele radości. Przepiękne prace były prezentowane na wielu wystawach. Były też  nagrody i wyróżnienia, między innymi w konkursie ATA w MOK w Namysłowie. Pod jej czujnym okiem wiele pokoleń dzieci szkoliło się w gotowaniu i pieczeniu. Powstały najpyszniejsze pączki na świecie, kruche ciasteczka, pierniczki, babki, ruskie pierogi i wiele innych pyszności.

Pani Bogusia była osobą niezwykle zaangażowana w swoją pracę: kreatywną, sumienną, świetnie orientującą się w problematyce zawodowej. Chętnie dzieliła się swoją wiedzą i posiadanym doświadczeniem z współpracownikami jak też z przychodzącymi po poradę nauczycielami bibliotekarzami z terenu gminy Pokój. Dbała o dobro pracowników, była nie tylko dobrym organizatorem  i dyrektorem, ale  bardzo dobrym człowiekiem i koleżanką, pełną energii, empatii i uśmiechu.

Na uroczystym spotkaniu, które odbyło się 8 czerwca,  bibliotekarze powiatu namysłowskiego serdecznie podziękowali za współpracę i życzyli szczęśliwej emerytury. Wspaniałe słowa skierowane do pani Bogusławy Mudry od Pana Tadeusza Chrobaka dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu odczytała pani instruktor Katarzyna Ostrowska-Pałyga. Swoją obecnością  spotkanie uświetniła pani Katarzyna Pawluk przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Opolu, która podczas  uroczystego wpisu pani dyrektor Bogusławy Mudry do Księgi Zasłużonych Bibliotekarzy Opolszczyzny składała serdeczne podziękowania za wieloletni wkład na rzecz rozwoju czytelnictwa, zmiany wizerunku zawodu i pozostawienia swojego twórczego śladu w Gminnej Bibliotece Publicznej.

Następnie pani Joanna Wdowińska, która teraz pełni obowiązki dyrektora odczytała list okolicznościowy, w którym wyraziła nadzieję, że Pani Dyrektor przygotowała nas dobrze,  że sprostamy nowym wyzwaniom i oczekiwaniom czytelników oraz dołożymy wielu starań aby nasza biblioteka funkcjonowała jeszcze lepiej.

Życzymy Pani Bogusi, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się teraz i żeby nie brakło sił i uśmiechu do ich realizacji. 

Joanna Wdowińska

Idalia Justyńska

Spotkanie_bibliotekarzy_2

Spotkanie_bibliotekarzy1 

Prezentacja publikacji regionalnych naszej biblioteki.

bibliotekapokoj

Gminna Biblioteka Publiczna w Pokoju w dniach 15-16.06.2017 r. brała udział w XIV Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. C.M. von Webera w Pokoju prezentując publikacje regionalne znajdujące się w zbiorach naszej biblioteki.

20170615_152539

20170615_153829

Weber_i_Pastu_005

Weber_i_Pastu_007

 

 

 

 

 

© Gminna Biblioteka Publiczna w Pokoju
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci